(Фото) Мики Црнокрак со фотка од модна ревија на „Тетекс“ се потсети кога бил манекен

By

Мики Црнокрак, првиот човек на модното студио „Црнокарк“, некогаш беше еден од најбараните манекени кај нас. Зад него се ревии, реклами. Така и ја запозна  својата сопруга, Светлана, која исто така беше манекенка. По неколку години врска, тие се венчаа, веќе две децении се во брак и имаат две ќерки.

Мики објави фотографија од модна ревија  на „Тетекс“, за која вели „ова е од 20 век“. И ова беше доволно да ги разбуди спомените и носталгијата од тие времиња. Денес тој организира избори за убавина и ги поседува лиценците за речиси сите најпознати извори за убавина во светот.

 

Ќе ви се допадне