Близначките Леа и Ава на предлог на мајка им запливаа во светот на моделството

By

Седумгодишните близначки од САД се вистински интрнет ѕвезди. Нивната мајка веќе неколку месеци води сметка за нивниот Инстаграм налог, а фотографиите кои ги објавуваат таму, привлекуваат големо внимание во јавноста.

Леа Роуз и Ава Марија живеат во Лос Анџелес, и веќе имаат 139.000 обожаватели на социјалните мрежи.

Нивната мајка Џеки почна да поставува нивни фотографии на Инстаграм во јули оваа година.
Познати под името „Близначките Клементс“, тие веќе имаат потпишано договор со модни агенции.

Рекламираат облека по бројни ревии и списанија.

Во светот на моделството влегоа на предлог на нивната мајка, пренесува Дејли Мејл.

„Им го предложив тоа на моите девојчиња. Тоа беше само додаток на часовите по танц и пливање на кои идеа секоја недела. Не бев изненадена кога почнаа да се радуваат на тоа“, изјави мајка им.

Девојчињата сите ги опишуваат како апсолутно убави и реално магични девојки, а некои дури и ги означуваат како најубави во светот.

Сепак има и такви кои ги критикуваа затоа што се чинело дека на некои фотографии носат шминка.

Сестрите не се единствени модели во семејството, затоа што нивниот брак Чејс Роберт исто така се заниава со оваа дејност и има свој Инстаграм налог.

Ќе ви се допадне

4Anime persona 4 the animation factor of hope: Watch My Hero Academia Episode 9

AniWatch watch anime free: Watch Assassination Classroom (Dub) Episode 12 (https://aniwatch.pro/m/eyzz/ep-12)