(ФОТО) Меланија во најсмелата креација досега – Сите зборуваат за нејзиниот фустан

By

Првата дама на САД, Меланија Трамп, го следеше својот сопруг Доналд на собирот кој се одржа во сојузната држава Охајо, а странските медиуми не можат доволно да го пофалат изданието во кое таа тоа го направи.

Така „Vogue“ пишува дека Словенката стигнала во „фустанче во класична силуета, но и многу необичен примерок“. Имено фустанот на дизајнерката Моник Хуилиер, има примерок од цвеќе, но и спротивставена структура поради што веќе го добила епитетот, „најсмело издание на првата дама“. Фустанот го спои со чевлите на Кристијан Лоубоуин.

 

Нејзиниот стилист е Херве Пиере, а неговиот потпис е видлив и во ова издание. Тој дизајнер најчесто за неа избира фустан до колена и без ракави, како овој, но и такви кои ги носеше во Париз пред две недели.

Дизајнерите кои Меланија најчесто ги носела се од Михаел Корс и Ралпх Лаурен, а многумина уште се сеќаваат на јакната со потписот на Dolce & Gabbane чија цена изнесува околу 341.000 куни.

 

Ќе ви се допадне