(ФОТО) Росана и Маријана повторно заедно

By

Вчеравечер во еден скопски ресторан се случи свадбената веселба на ќерката на поранешната пејачка Росана Сариќ Тодоровска и актерот Ѓорѓи Тодоровски – Трупче, Ивана, која стапи во брак со Англичанецот Џејмс.

Среќната тетка Маријана за големиот ден на својата внука допатува од Австралија, па после повеќе години се сретна со своите роднини, пријатели и секако сестра си Росана.

Погледнете ја атмосферата:

(Извор/Вистина)

Ќе ви се допадне

Website https://aniwatch.pro: Watch Gundam Build Fighters: GM no Gyakushuu aniwatch Episode Full anime stream

DOTA: Dragon’s Blood (https://twistmoe.net/m/ReNK) Episode 8

https://animepahe.cc gogoanime

Website https://animetv.cc: Watch Full Metal Panic? Fumoffu animetv Episode 12 anime tv all free

Plurk: https://www.plurk.com/animeflixnl

Yoomark: https://yoomark.com/users/animefreakws