Како битолчани ги пречекаа Касандра и Ранду?

By

Главните ликови од „Касандра“, телевизиската серија која пред дваесетина години ги празнела улиците и поради која пред време се затворале локалните продавница, со голем восхит биле пречека од битолчани.

Локалната самоуправа со големи почести ги дочекале Касандра и Ранду, а целиот настан со фотографии го овековечи Димитри Гина.

Извор: Бабам Битола

Ќе ви се допадне

AnimeFLV: Cooking with Valkyries II [Chinese Dub] anime episode 8 online free at https://animeflv.uk english anime

https://animeheaven.pro animeheavenru

Website https://gogoanime.be: Watch Witch Craft Works Specials gogoanime Episode 6 - Raw darling in the franxx gogoanime

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

8tracks: https://8tracks.com/gogoanimelol

Ignitiondeck: https://ignitiondeck.com/id/dashboard/?backer_profile=101550