Кралското семејство и забраниле на Меган да пцуе во серијата „Suits“, тврди авторот Арон Корш

Авторот на американската серија Suits, Арон Корш изјави дека британското кралско семејство понекогаш се мешало во делови од популарната серија во која глуми војвотката од Сасекс.

Говорејќи за „Холивуд репортер“, Корш потсети дека на Меган, која ја играше практикантката Рејчел Зејн, наводно и било забрането да кажува недолични зборови, како што е наведено во сценариото.

– Кралското семејство не сакаше таа да го каже тој збор – изјави телевизискиот продуцент.

Според неговите зборови, во неколку наврати не можевме да го направиме она што го замислувавме со нејзиниот лик и тоа беше малку фрустрирачко.

-Ќе кажам, мислам дека Хари го напиша тоа во својата книга, бидејќи слушнав како луѓето велат дека кралското семејство се мешало во некои работи. Не премногу, но во неколку наврати кога сакавме да направиме нешто, не можевме. Беше малку фрустрирачки, рече Корш.

На прашањето како кралското семејство го добило сценариото, тој одговорил дека не знае.

– Бев свесен дека го читаат сценариото бидејќи добив повратна информација, но не се сеќавам како ја добија – изјави Корш.

Меган продолжи да глуми во серијата откако се сретна со принцот Хари во 2016 година, но во 2017 година, по седум сезони, таа одлучи да се пензионира.

Хари во својата контроверзна книга „Резерва“, објавена во јануари 2023 година, напиша дека Палатата се мешала во снимањето на серијата и дека на Меган и било многу тешко бидејќи ја сакала серијата, ликот што го глуми, нејзините колеги актери и целата екипа, таа ја сакала Канада.

Scroll to Top