Предозирање со кокаин и метамфетамин причина за смртта на актерот Ангус Клауд

Два месеци од смртта на младиот актер од популарната серија „Еуфорија“ Ангус Клауд кој почина на 26-годишна возраст, објавена е причината за неговата смрт.

Како што пренесува „Пипл“, Ангус починал од акутна интоксикација, по случајно предозирање. Ова за споменатите медиуми го потврди и судскиот вештак на округот Аламеда. Според понатамошните извештаи, актерот имал кокаин, метамфетамин и бензодиазепини во крвта (депресивни лекови кои често се користат за лекување на анксиозни нарушувања, несоница и слично).

Тој почина на 31 јули годинава во својот дом во Калифорнија, соопшти тогаш неговото семејство.

„Тој го погреба својот татко минатата недела и интензивно се бореше со оваа загуба. Единствената утеха што ја имаме е тоа што Ангус сега повторно се соединува со својот татко, кој му бил најдобар пријател. „Ангус беше отворен за неговите борби со менталното здравје и се надеваме дека неговото умирање може да биде потсетник за другите дека тие не се сами и дека не треба сами да се справуваат со тоа“, се вели во соопштението на семејството.

Потсетуваме дека Ангус глумеше во серијата „The Euphoria“, во филмовите „The Lin“, „North Hollywood“, а се појавуваше и во музички спотови на различни уметници. Два проекти во кои учествуваше ја чекаат премиерата.

Во 2013 година, Агнус Облак имаше тешка несреќа кога падна во огромна дупка и остана заробен 12 часа. Тогаш животот му бил во опасност, се здобил со сериозни повреди на черепот, но успеал да се спаси.

Scroll to Top