Првото бебе во Скопје е женско

By

Првороденото бебе во Скопје во 2018 година е родено ноќеска после полноќ, ( 01.01.2018 год. во 00 часот и 01 минута ) во ‚‚ ЈЗУ Универзитетска клиника за гинекологија и акушерство “, Скопје.

Истото е женско бебе, тешко 3 килограми и 70 грама и долго 49 сантиметри, од мајка Борјана Радевска од Скопје, на која ова и е второ дете.

По повод првата рожба во новата година клиниката ќе ја посетат Министерот за здравство Д-р Венко Филипче, Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и Градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов.

Ќе ви се допадне

TwistMoe: Azur Lane anime episode 12 online free at https://twistmoe.net anime online

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

Website https://animefreak.ws: Watch Najica Blitz Tactics (Dub) animefreak Episode 12 animefreak my hero academia

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Skitterphoto: https://skitterphoto.com/photographers/17834/animefreak

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/animefreakws