Сите генијални маски на Хајди Клум: Фановите се љубопитни што подготвува за оваа Ноќ на вештерките

Хајди Клум е сензација секоја година на Ноќта на вештерките поради нејзините костими. Клум изминативе неколку години се маскираше во црв, мајмун, стара дама, Фиона од Шрек. Најави дека оваа година ќе се претвори во нешто сензационално, а сите обожаватели ги интересира – каква ќе биде Хајди.

Хајди Клум се маскирала во различни костими во последните 20 години. Хајди Клум минатата година пристигна на забавата за Ноќта на вештерките маскирана во црв.

Том Каулиц, нејзиниот сопруг, исто така беше тематски маскиран во рибар.

Овој застрашувачки костим за вонземјани и требаше околу 10 часа подготовка. И таа воодушеви со тоа во 2019 година.

Во 2018 година, Клум дојде маскирана како принцезата Фиона од цртаниот филм „Шрек“.

Што е Ноќта на вештерките без „Трилерот“ на Џексон? Во 2017 година, Хајди се погрижи да внесе допир на ретро на забавата.

Таа се појави како Џесика Рабит во 2015 година.

Хајди Клум во костим на пеперутка во 2014 година.

Кој би ја препознал? Убавата супермоделка во 2013 година одлучила предвреме да старее.

Заедно со овој костим, Хајди во 2011 година донела и статисти облечени како хирурзи кои на носилки ја донеле на забавата.

А потоа неколку дена подоцна, на друга забава, таа пристигнала маскирана во мајмун. |

Како хинду божица Кали, Хајди одеше во 2008 година.

За Ноќта на вештерките 2005 година, Хајди избра да биде вампирка. Или можеби Шер? Или нешто измеѓу?

Јаваше како Лејди Годива во 2001 година.

Scroll to Top