(Видео) Брижит Макрон и кралицата Камила одиграа партија пинг-понг во Париз

Првата дама на Франција, Брижит Макрон и кралицата Камила одиграа партија пинг-понг.

Кралот Чарлс Трети и сопругата, кралицата Камила се во тридневна посета на Франција.

Кралот и францускиот претседател Емануел Макрон разговараа за климатските промени и односите меѓу Британија и Франција на вториот ден од посетата на кралот на Париз.

Нивните сопруги, кралицата Камила и првата дама Брижит Макрон, се одлучија за нешто позабавно – пинг-понг.

Scroll to Top