(Видео) Со факели во Косовска Митровица се славеше роденденот на Вучиќ

By

Граѓаните на Косовска Митровица со факели му го честитаа 50. роденден на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, пренесува порталот „Косово онлајн“.

Тие синоќа во чест на Вучиќ, со факели го испишаа бројот 50 и снимката ја објавија на „Јутјуб“. Претседателот Александар Вучиќ, денес полни 50 години.

Ќе ви се допадне