Македонски и балкански пејачи викендов во Аеродром на Skopje Beer Weekend

Викендов во Скопје во Аеродром ќе се одржи првото издание на Skopje Beer Weekend. Четири денови резервирани за одлична забава, ладно пиво, вкусна храна и богата музичка програма. Организаторите најавија и квалитетна музика и најубаво пиво.

Фестивалот започнува во четврток на 14 септември и ќе трае до недела 17 септември. Секоја од вечерите стартот на музичката програма е од 18 часот и ќе трае до 01 часот по полноќ.

Забавата ќе се случува на паркингот од спортскиот центар Јане Сандански веднаш до паркот на езерцата. На сцената ќе се појават „Амадеус бенд“, Ален Исламович со својот бенд, ДНК, Бени и Нон-Стоп, Дац и Александар, Бојана Скендеровска, Ламбе Алабаковски, Миле Кузмановски, Наум Петрески, Џони Лајв, Џек Даниел.

Отворањето на фестивалот ќе биде посебно и неповторливо, ве очекува специјално кабаре шоу на EAT THE BEAT кое не смеете да го пропуштите. Влезот ќе биде бесплатен и организаторите Ве канат заедно да започнеме традиција!

Scroll to Top