Поранешен бразилски фудбалер се разведе по 24 дена брак поради Светското првенство

Пензионираниот бразилски фудбалер Адријано (40) се разведе по 24 дена брак со фризерката Михаела Мескито (25). Тие неколку дена објавуваа заеднички фотографии на Инстаграм, а за еден викенд во ноември планираа забава за пријателите и семејството.

Сепак, според информациите на бразилските медиуми, Адријано и Мескито имале несогласувања откако поранешниот репрезентативец отишол да ги посети пријателите во јужниот дел на Бразил, за да го гледа натпреварот помеѓу Бразил и Швајцарија на Светското првенство во Катар. По два дена се вратил дома, настанала расправија и престанале да се следат на социјалните мрежи.

Адријано пристигна во Интер во 2001 година, а во следните пет години напредуваше до статусот на еден од најдобрите напаѓачи во италијанската лига. Сепак, следеше пад на формата, повреди и лични проблеми. Тој признал дека станал зависен од алкохол, во кој нашол утеха откако татко му починал. Тој официјално ја заврши кариерата во 2016 година.

Scroll to Top