Социјалните мрежи полни со коментари „Тејлор Свифт победи на Супер Боул“

Тејлор Свифт беше очекувано најголемата ѕвезда на Супер Боул синоќа.

Откако тимот на нејзиното момче Тревис Келче победи со 25-22 по продолжение, Тејлор го бакна Тревис и нивниот бакнеж по натпреварот стана вирален.

Шегата стана вирална: „Тејлор Свифт го освои Супер Боул“.

Твитер е преплавен со обожаватели на Тејлор Свифт кои споделуваат фотографии и видеа од нејзиното славење по победата на Келси.

Двојката се сретнала на теренот по натпреварот и долго се гушкале и бакнувале.

Многумина очекуваа Келче да ја запроси Тејлор, но тоа не се случи.

Scroll to Top