Стивен Сигал ги посети жртвите од терористичкиот напад во Москва

Актерот Стивен Сигал ги посети жртвите од терористичкиот напад во градското собрание Крокус во предградието на Москва, соопшти прес-службата на Министерството за здравство на Русија.

Сегал рече дека нападот е „страшна трагедија што не требаше да се случи“.

„Мислам дека Русија ќе послужи како пример и дека светот ќе разбере дека тоа не може да се направи на ниту една нација и да остане неказнето“, рече тој, пренесува РИА Новости.

Scroll to Top