(Видео) Демонстранти го нападнаа Макрон со домати

By

Демонстранти денес го нападнаа со домати францускиот претседател Емануел Макрон, за време на посетата на пазарот во Церги, пренесоа француските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Ова беше неговата прва посетеа откако беше реизбран за претседател на Франција. Некои од медиумите пренесоа дека Макрон не бил погоден и дека обезбедувањето успеало да го заштити со чадор, по што излегле на прошетка.

Ќе ви се допадне