(Видео) Маж и жена преживеаја авионска несреќа, па направија селфи

Маж и жена се сликаа покрај авион кратко откако преживеаа авионска несреќа на меѓународниот аеродром Лима во Перу. Двајцата биле расположени и се сликале додека биле покриени со пена за гасење на пожар.

Авионот се судрил во противпожарното возило минатата недела, а во несреќата загинале двајца пожарникари. Возилото излетало на пистата и налетало на авионот во кој имало 120 патници. Министерството за здравство на Перу, соопшти дека 20 патници завршиле во болница и дека најмалку двајца се во критична состојба.

V
Horrific moment two airport firefighters die in fireball at Lima airport in Peru after driving into path of Airbus as it tried to take off with 120 passengers on board
======https://t.co/vAKscv1v8C pic.twitter.com/qd6Sisc3EU

— Επικαιρότητα – V – News (@triantafyllidi2) November 19, 2022