(Видео) Навивач го исплаши Меси, па побара да му се потпише на грбот

Еден навивач на Јамајка го исплаши Лионел Меси за време на пријателскиот натпревар со Аргентина. Меси на овој натпревар даде два гола, но во сеќавање остана моментот кога еден од навивачите излезе на теренот кон него и со маркер во рацете побара да му се потпише на грбот.

За потсетување, Аргентина го доби овој натпревар со 3:0. Покрај Меси, за Аргентина гол даде и Хулијан Алварез.

Scroll to Top