(Видео) Навивачи на Реал Мадрид излегоа пред да заврши натпреварот и не го видоа пресвртот против Манчестер сити

Дел од навивачите на Реал Мадрид на синоќешниот натпревар против Манчестер сити во Лига шампиони, излегоа предвреме и не успеаја да се израдуваат на големата победа на нивниот тим. Манчестер сити до 90. минута од натпреварот водеше со 1:0 и беше речиси сигурен финалист.

Но, со двата гола на Родриго во деведесеттата минута и судиското продолжение, шпанскиот тим успеа да се избори за продолженија. Во првото продолжение Бензема од пенал му ја донесе победата на Реал Мадрид и големото финале против Ливерпул.

Тоа не успеаја да го видат сите шпански навивачи, откако дел од нив уште во 80. минута го напуштија стадионот. Кога разбраа дека дошло до сензација и дека пропуштиле историја, веќе било доцна да се вратат, пренесе шпанскиот весник „Марка“.

Полицијата не им дозволи да се вратат на трибините откако веќе излегле од стадионот, без разлика на тоа што тие им ги покажувале своите карти и влезници. Остатокот од натпреварот тие морале да го гледаат на телефоните и да ја слават победата без своите омилени херои.