(Видео) Папагал стана хит на интернет откако отпеа песна од Ријана

Видео од папагал кој ја обожава Ријана како го изведува синглот „Monster“ ги насмеа корисниците на социјалните мрежи.

Тој беше снимен како потпевнува додека шета низ куќата, а видеото досега собра повеќе од три милиони лајкови на Тик ток. Многу корисници го пофалија за неговиот талент за пеење.

„Како може папагалот да пее подобро од мене?“, „Ќе им кажам на децата дека ова е Ријана“, „Кога ќе излезе албумот?“, се дел од коментарите.

Во 2013 година, Еминем и Ријана ја снимија споменатата песна и истата беше вклучена во неговиот албум „The Marshall Matters LP 2“. Стана популарен ширум светот речиси веднаш.

Тоа е продолжение на нивниот сингл „Love The Way You Lie“. Ријана во 2016 година реши да се одмори од музиката, а овој април ја воодушеви публиката со настап на Супер Боул.

После тоа објави дека чека второ дете и дека ќе се посвети на семејниот живот.

@barstoolsports Bro knew every bar 🔥 @Million Dollaz (via @Hari Oliveira tattoo ♬ original sound – Barstool Sports

Scroll to Top