(Видео) Рубљов и Ѓоковиќ место да фрлаат паричка се кршеа со јајца

By

Феноменална увертира пред големото финале на „Србија Опен“ се случи за големиот празник Велигден. Новак Ѓоковиќ и Русинот Андреј Рубљов наместо со фрлање паричка, се кршеа со јајца за да одлучат кој прв ќе сервира.

dobivaj vesti na viber

Рубљов беше подобар, а на крајот го победи најдобриот тенисер во светот во три сета со 6:2/6:7(4)/6:0. Ѓоковиќ повторно не успеа да ја одбрани титулата и покажа дека е во лоша форма пред гренд слем турнирот на Ролан Гарос во Париз.

Ќе ви се допадне

https://go88.gg/

sunwin âu mỹ