(видео) Трка на 100 кучиња јазовичари се одржа на Октоберфест, сите беа облечени во костими на хот-дог

Корисничката на TikTok Кејти Роуз на својот профил сподели клип од трка на јазовичари на Октоберфест во Синсинати.

На трката учествуваа дури 100 јазовичари, а сите беа облечени во костими на хот-дог.

Видеото го гледале повеќе од 7 милиони луѓе. „Ова е најдоброто нешто што сум го видел“, „Треба да купам авионски билет за Синсинати“, „Најслатка трка досега“, „Преслатко“, „Ова е рај“, се само дел од коментарите.

@katiearose 100 wiener dogs racing in hot dog costumes? i’ll be there. #oktoberfest #zinzinnati #oktoberfest2023 #oktoberfestcinci #cincinnati #oktoberfestcinci #cincinatioktoberfest #wienerdogsoftiktok #wienerdograces #thingstodoincincinnati ♬ Danger Zone (From "Top Gun" Original Soundtrack) – Kenny Loggins

Scroll to Top