11.04.2021

„Првин ќе ме земеш, после ќе ме…“ вечерва во Театар комедија

На репертоарот на „Театар комедија“, вечерва (2 октомври) е претставата „Првин ќе ме земеш, после ќе ме...“. Претставата почнува во 20 часот. „Прво реално шоу во Театар комедија. Вие режирајте...

„Еден месец на село“ вечерва во МНТ

Вечерва (2 октомври) од 20 часот во Македонскиот народен театар ќе игра претставата „Еден месец на село“. Претставата е работена по дело на Иван Сергеевич Тургењев. Во главните улоги...

„Вардарски Пастуви“ во Театар Комедија

28.09. 2018 Вардарски Пастуви во театар Комедија во  режија на Синиша Евтимов. Улоги: Џаро – Атанас Атанасовски, Брзи  – Валентин Костадиновски - Тино, Жица – Жарко Димоски, Касап – Илија Илиоски, Лепи –...

„Партија реми“ во Драмски театар

„ПАРТИЈА РЕМИ“ вечер ќе се игра во Драмски театар, престава во режија на Виолета Џолева.Улоги :ВЕЛЕР МАРТИН - ЃОКИЦА ЛУКАРЕВСКИ и ФОНСИЈА ДОРСИ - МАЈА ВЕЉКОВИЌ ПАНОВСКА Содржина: Еден човек и...

Филмови во кино Милениум

Хотел Трансилванија3: Одморите почнуваат жанр: Анимиран, комедија, семеен. Почеток 11 часот ЏОНИ ИНГЛИШ ПОВТОРНО ВО АКЦИЈА-почеток во 20 часот ПРЕДАТОР (3Д)-почеток во 22 часот

Кармина Бурана вечер во МОБ

Отварање на сезоната на МОБ, вечер (28.9.2018) со почеток во 20 часот “Кармина Бурана“, балетска престава. Диригент: Бисера Чадловска. Солисти на балетот: Марија Кичевска Шокаровска, Наташа Јосифовска, Ивана Коцевска, Саша...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.