12.05.2021

Претставата „Експеримент“ вечерва на репертоарот на МКЦ

Tеатарската претстава „Експеримент“, по текст и режија на Јане Спасиќ вечерва ќе се одржува во МКЦ. Претставата почнува в 21 часот, а цената на билетите изнесува 300 денари.

„Експеримент“ во МКЦ

Tеатарската претстава „Експеримент“, по текст и режија на Јане Спасиќ, а во продукција на здружението АРТОПИЈА - Скопје.  Преставта е во МКЦ

На Разговор во четири очи во МНТ

Вечерва во МНТ ќе се игра преставата „Разговор во четири очи“. Режисер: Нина Николиќ.Играат: Амернис Нокшиќи Јовановска, Нина Деан, Петре Арсовски, Дарја Ризова, Катина Иванова, Благој Веселинов и Дамјан...

Не се клади на Енглези вечерва во МНТ

Вечерва театарската претстава „Не се клади на Енглези“ на репертоарот на МНТ. Претставата чиј автор е Владимир Ѓурѓевиќ, а режисер Синиша Евтимов почнува во 20:00 часот. Цена на билетите е 300...

„Еден месец на село“ вечерва во МНТ

Вечерва (2 октомври) од 20 часот во Македонскиот народен театар ќе игра претставата „Еден месец на село“. Претставата е работена по дело на Иван Сергеевич Тургењев. Во главните улоги...

На смеење со претставата „Мечка“

Секој човек живее во својата реалност. Во очите на Смирнов ѕидовите се крвави, Лука го бара светлото сино небо низ прозорците, а за Попова истите тие ѕидови се романтично...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.