Никој не може да ме запре, рече Александар Волкановски откако го победи Чан Сунг Јунг и ја одбрани титулата во УФЦ

Австралискиот борец со македонско потекло Александар Волкановски (33) испиша историја во УФЦ, откако го совлада Кореецот Чан Сунг Јунг, уште попознат како „корејско зомби“. Тој успеа да ја одбрани титулата во перолесна категорија по трет пат во неговата карира, откако претходно го победи Макс Холовеј во реванш-мечот, како и другиот противник Брајан Ортега.

„Ви кажав пред борбата оваа недела, во моментов сум на друго ниво и не може никој да ме запре“, кажа Волкановски по победата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Live UFC Updates (@liveufc_updates)

Досега двапати го бранеше појасот, кој го држи од крајот на 2019 година. Волкановски, кој е познат уште како „Велики“ се наоѓа на третото место на П4П.

Scroll to Top