(Видео) Андонова како Шакири против Англија, со гол од корнер ѝ донесе победа на Македонија

By

Фудбалерката Наташа Андонова постигна убав погодок за Македонија на гости кај Летонија, во квалификациите за Светското првенство. Таа даде гол од корнер за победа на Македонија од 4:1.

Наташа потсети на голот кој го даде Артим Шакири за Македонија против Англија во 2002 година.

За потсетување, во претходните два натпревара Македонија загуби од Англија со 8-0 и од Австрија со 6-0. Следниот натпревар ќе го играат на 27 октомври против Луксембург.

Прва победа на македонските фудбалерки во квалификациите за Светското првенство

Ќе ви се допадне

Website https://twistmoe.net: Watch Love is Like a Cocktail Episode 14 twistmoe Episode Full free anime online

AnimeTV: Koukyoushihen Eureka Seven: New Order anime episode Full online free at https://animetv.cc demon slayer anime tv

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeflix.nl: Watch Legends of the Dark King: A Fist of the North Star Story (Dub) animeflix Episode 13 hotarubi no mori e animeflix

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official