(Видео) Ериксен е свесен, ги отвори очите и ја подигна раката по драмата и реанимацијата на теренот

By

Данскиот фубалер Кристијан Ериксен, кој денес попладнето колабираше на теренот за време на натпреварот на Европското првенство, против Финска, е во стабилна состојба, пренесуваат медиумите. Тој вечерва падна на теренот пред крајот на првото полувреме, а лекарите десетина минути се обидуваа да го оживеат.

На крајот беше изнесен со количка, а од фотографиите можеше да се види дека Ериксен е свесен и носи маска со кислород. Од Данската фудбалска асоцијација објавија дека фудбалерот е во стабилна состојба и дека ќе се направат дополнителни лекарски испитувања.

Одговорните во УЕФА го прекинаа натпреварот на резултат 0:0.

(Видео) Фудбалерот на Данска, Кристијан Ериксен колабираше на теренот, докторите го оживуваат, соиграчите во паника

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Tanaka-kun is Always Listless Episode 12

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. Master Keaton (Dub) (https://animedao.nl/m/1Ydg) Episode 24

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. Ultraman (https://animeheaven.pro/m/anNe) Episode 13

KissAnime Myspace: https://myspace.com/animemx0