(Видео) Македонката Бисера Паскал одбрани 4 од 7 пенали, па ја номинираа во Топ 5 одбрани во Шпанија

Ракометната голманка Бисера Паскал (24) со потекло од Куманово моментално игра во Тенерифе, Шпанија. Таа на последниот натпревар со Морведре успеа да обрани четири од седум пенали. За еден од нив, кој го изведе ракометарката Александра Барбоша, е номинирана во Топ 5 одбрани во шпанската прва лига.

Таа минатата сезона со ЖРК Куманово освои двојна титула, Женската супер лига на Македонија и Купот на Македонија

Паскал можете да ја поддржите на следниот линк:

Scroll to Top