(Видео) Противнички играч полуде од среќа кога Меси му го подари дресот

By

Фудбалерот на Еквадор, Бајрон Кастиљо, падна во транс кога на крајот од натпреварот Меси му го подари дресот. Аргентина обезбеди пласман на Светското уште пред пред овој меч, но Меси сакаше да игра и против Еквадор, што беше на големо воодушевување на противникот.

dobivaj vesti na viber

Неколку играчи сакаа да го добијат неговиот сино-бел дрес со бројот 10, но на крајот Бајрон му го земе.. На младиот десен бек не му се веруваше кога го доби па почна да трча по стадионот.

Тој има седум настапи за сениорската репрезентација, а досега има играно само за клубови од Еквадор. Дресот на Меси ќе му биде највредниот трофеј во неговата колекција.

За потсетување, Еквадор и Аргентина одиграа нерешено 1:1, а и двете обезбедија пласман на Светското во Катар.

Ќе ви се допадне