Фустани кои ќе бидат во тренд до крајот на летото

By

Долгите свилени фустани се одличен избор за топлите денови, а летово беа исклучително популарни кај популарните дами од соседна Србија.

dobivaj vesti na viber

Иако многу парчиња беа популарни оваа сезона, сепак ништо не успеа да ги надмине пријатните и лесни свилени фустани. Како прво, доволно се ефикасни н за да го направат аутфитот комплетен, и благодарение на нивниот  безвременски стил и едноставност, се совпаѓаат со речиси сите детали што ги имате во вашиот плакар.

Идеален е и за вечерно излегување.

Која боја и да ја изберете, нема да погрешите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

Дека се погодни за секоја пригода, покажува и фактот дека честопати познатите дами го носеле и на плажа.

Едноставен, заводлив и совршено прилега на телото.

Без разлика дали е долг или краток, секако привлекува внимание.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LILI (@lili_mitrovic)

Ќе ви се допадне