Кети Пери шокира со модна комбинација, фановите и пишуваат: Што не е во ред со тебе?

Пејачката Кети Пери се појави на настан организиран од „Vogue“ во Париз, а нејзината необична модна комбинација го привлече целото внимание.

Таа носеше фустан „Noir Kei Ninomiya“ со дупчиња и цветни украси. Таа со тој фустан откри многу кожа.

Пејачката на социјалните мрежи ги покажа фотографиите од настанот. Поради полуголото издание, Кети наиде на многу критики.

„Што не е во ред со тебе? Секој ден стануваш полуда“, „Се сеќаваш кога жените носеа облека и имаа талент? Сега не носат облека за да го сокријат недостатокот на талент“, „Немаш самопочит“, „Зошто покажуваш толку кожа?“, „Зошто не се соблечеш гола?“ таа е критикувана од нејзините обожаватели.

Овогодинешниот настан „Вог“ го прослави спојот меѓу спортот и модата, при што секоја деценија од 1920-тите па наваму става различен спорт во центарот на вниманието. На ревијата познати современи и историски француски дизајнери и модни куќи ја истакнаа клучната улога на Париз во светот на модата.

На настанот учествуваа повеќе од 500 спортисти, изведувачи и модели.

Scroll to Top