Шерон Стоун во фустан од тул и црни ракавици, на премиера во Саудсика Арабија

Актерката Шерон Стоун (64) синоќа се појави на гала проекцијата на филмот What’s Love Got To Do With It? на меѓународниот филмски фестивал во Џеда во Саудиска Арабија.

dobivaj vesti na viber

Актерката се одлучила за интересен фустан од тул и карнери кои го растегнуваат фустанот по целата должина, а посебен детал на фусатнот е предимензионираната јака.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone)

Од додатоци, Шерон на рацете носела ракавици.

Минатиот месец Шерон ги загрижи своите обожаватели кога откри дека има тумор.

„Двојна епидурална овој пат. Како што болката се влошуваше, отидов на второ мислење. Имам голем фиброиден тумор кој мора да се отстрани“, изјавила таа.

Scroll to Top