Сребрениот накит е хит оваа пролет

Иако златниот накит е неоспорна класика, во последно време станува се помалку популарен и отстапува место на сребрениот накит, накитот од бело злато и накитот кој имитира сребро. Во продавниците доминираат ладни тонови, особено кај обетките и ланчињата.

Пазарот е полн со класични парчиња сребрен и накит во сребрена боја. Веќе некое време во тренд се големите обетки од солза, а се почесто ги гледаме во сребрена верзија. Обетките во форма на срце или во други едноставни форми се класици кои никогаш не излегуваат од мода.

Едноставниот сребрен накит е секогаш впечатлив, а подеднакво добро се вклопува и во кежуал, деловни и свечени комбинации.

Накитот за мажи обично е поедноставен од накитот за жени, а оваа сезона се забележува тренд на нешто помасовен накит во сребрена боја со црни додатоци.

Прстените се лесен начин да го подигнат вашиот аутфит, а големиот прстен со исечени кристали е впечатливо парче кое лесно ќе му даде на вашиот стил ново ниво.

Scroll to Top