(Видео) Бела Хадид на ревија во Париз се појави гола, а дизјанерите и напрвија фустан од боја

На модната недела во Париз за време на ревијата на Коперни, беше изведно модно шоу со манекенката Бела Хадид која на пистата се појави само во долна облека и штикли, покривајќи ги градите со рацете.

Дизајнерите со спреј направија фустан на нејзиното тело, кој во финалната форма изгледа многу реално.

„Сакавме да му го посветиме овој момент на д-р Мануел Торес, извршен директор на jFabricana Ltd., бидејќи многу го почитуваме она што тој го работи“, рече кокреативниот директор на брендот Арнауд Вајлан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

Scroll to Top