2022

Хороскоп за 20 јули: На стрелецот потребна му е забава, а рибите треба да ги намалат трошоците

Овен Не плашете се да играте на големо денес, ѕвездите се на ваша страна. Го привлековте вниманието на некои важни луѓе и сега ви треба …

Хороскоп за 20 јули: На стрелецот потребна му е забава, а рибите треба да ги намалат трошоците Прочитај повеќе »

(Галерија) Анастасија Божиновска од Неготино е втора придружничка на „Мис Евроазија 2022“

Неготинката Анастасија Божиновска ја освои титулата втора придружничка на изборот за мис на Евроазија 2022, кој вчеравечер се одржа во Анталија, Турција. Анастасија има 18 …

(Галерија) Анастасија Божиновска од Неготино е втора придружничка на „Мис Евроазија 2022“ Прочитај повеќе »

Хороскоп за 17 јуни: За бикот ова е погоден ден за љубов, а водолијата ја очекува интересно познанство

Овен Поминете го денот ангажирајќи се со активности кои ве забавуваат и во кои уживате. Обрнете внимание и на вашиот социјален живот. Повеќе внимание, повеќе …

Хороскоп за 17 јуни: За бикот ова е погоден ден за љубов, а водолијата ја очекува интересно познанство Прочитај повеќе »

Хороскоп за 15 јуни: Скорпиите да внимаваат на храната, а јарците како ги трошат парите

Овен Луѓето околу вас денес ќе ситничарат за вашиот начин на работа. Правете го она што мислите дека е најдобро. Ве очекува емотивно задоволство кое …

Хороскоп за 15 јуни: Скорпиите да внимаваат на храната, а јарците како ги трошат парите Прочитај повеќе »

Хороскоп за 11 јуни: Ракот го очекува тајна романса, а Овенот ќе помине убави моменти со партнерот

Овен Месечината во Вага го нагласува партнерството, а Месечината во Шкорпија блеска на интимноста на овој викенд, па вашата врска со саканата личност е во …

Хороскоп за 11 јуни: Ракот го очекува тајна романса, а Овенот ќе помине убави моменти со партнерот Прочитај повеќе »

Украина со оркестарот „Калуш“ победи на Евровиизја

Победникот на овогодинешниот Евросонг е Украина, оркестарот Калуш со песната „Стефанија“ кој се одржа во Торино, Италија. Овој бенд на интересен начин ги спои хип …

Украина со оркестарот „Калуш“ победи на Евровиизја Прочитај повеќе »

Хороскоп за 13 мај: слободните Ваги ги очекува возбудлива средба, а Стрелците ќе имаат проблеми на работа

Овен Обидете се да не си создавате дополнителни проблеми развивајќи некои теории во вашата глава. Сè ќе излезе на виделина и ќе си дојде на …

Хороскоп за 13 мај: слободните Ваги ги очекува возбудлива средба, а Стрелците ќе имаат проблеми на работа Прочитај повеќе »

Scroll to Top