Адидас

Кание Вест исчезна откако бившиот менаџер го тужи за неплатен хонорар

Раперот Кание Вест наводно исчезнал откако бившиот менаџер го обвини за неплатени хонорари. Како што пренесе британски „Мирор“, Томас Џон, го обвинил Вест и му …

Кание Вест исчезна откако бившиот менаџер го тужи за неплатен хонорар Прочитај повеќе »

„Адидас“ ги претстави новите слушалки кои не мораат да се полнат

Во време кога брендовите се обидуваат да се истакнат на пазарот со слични производи, последните година дена се појави тренд на безжични слушалки кои се …

„Адидас“ ги претстави новите слушалки кои не мораат да се полнат Прочитај повеќе »

(Видео) „Адидас“ ја промовира новата топка со која ќе се игра на Светското првенство

Од компанијата „Адидас“ ја промовираа новата топка со која ќе се игра на престојното светско фудбалско првенство во Катар. Топката се вика „Ал Риха“ и …

(Видео) „Адидас“ ја промовира новата топка со која ќе се игра на Светското првенство Прочитај повеќе »

(Фото) 25 жени ги покажаа градите во новата реклама за градници на „Адидас“

Дваесет и пет жени ги покажаа градите во новата реклама за градници на „Адидас“. Популарниот бренд за спортска облека на „Твитер“ објави колаж од фотографии …

(Фото) 25 жени ги покажаа градите во новата реклама за градници на „Адидас“ Прочитај повеќе »

Дејвид Бекам ќе снима серија за браќата Рудолф и Адолф и нивното ривалство преку брендовите „Пума“ и „Адидас“

Поранешната англиска фудбалска ѕвезда Дејвид Бекам планира да сними мини серија за спортското ривалство меѓу двата бренда „Пума“ и „Адидас“. Нивното ривалство се протегнува низ …

Дејвид Бекам ќе снима серија за браќата Рудолф и Адолф и нивното ривалство преку брендовите „Пума“ и „Адидас“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top