адријана поп арсова

Македонката Поп Арсова не ја заврши трката на маратонот во Будимпешта

Македонската натпреварувачка Адријана Поп Арсова, не успеа да ја заврши трката на женскиот маратон на Светскотото првенство во Будимпешта. Се откажала по 22 километри од …

Македонката Поп Арсова не ја заврши трката на маратонот во Будимпешта Прочитај повеќе »

Македонската атлетичарка Адријана Поп Арсова победи на полумаратон во Грција и постави нов рекорд

Македонската атлетичарка Адријана Поп Арсова победи на полумаратон во Грција поставувајќи нов рекорд. Најдобрата македонска атлетичарка викендов имаше одличен настап на полумаратонска трка која се …

Македонската атлетичарка Адријана Поп Арсова победи на полумаратон во Грција и постави нов рекорд Прочитај повеќе »

(Фото) Адријана Поп Арсова е најдобра спортистка за 2019 година

Најдобрата македонска атлетичарка Адријана Поп Арсова е избрана за најдобра спортистка во 2019 година. Таа признанието го доби на вчерашната манифестација „Вечер за жени во …

(Фото) Адријана Поп Арсова е најдобра спортистка за 2019 година Прочитај повеќе »

Адријана Поп Арсова постави нов рекорд во маратон

Маратонката Адријана Поп Арсова, членка на АК „Делта“, на маратонот во Ајнтховен, Холандија, што се одржа во неделата, постави нов македонски рекорд со резултат од …

Адријана Поп Арсова постави нов рекорд во маратон Прочитај повеќе »

Scroll to Top