адвокат

Адвокатот кој го бранеше Ѓоковиќ во Австралија, влезе во финалето на Евровизија

Даниел Естрин се пласираше во финалето на Евровизија, а заедно со групата „Војаџер“ и ќе ги брани боите на Австралија на 13 мај во Ливерпул. …

Адвокатот кој го бранеше Ѓоковиќ во Австралија, влезе во финалето на Евровизија Прочитај повеќе »

Пресврт во истрагата за убиениот адвокат во Србија: По грешка му пукале четири пати во главата

26-годишниот адвокат Немања Стојановиќ од Јагодина вчера пред влезот од зградата каде што живее беше убиен на суров начин со четири куршуми во главата. Полициската …

Пресврт во истрагата за убиениот адвокат во Србија: По грешка му пукале четири пати во главата Прочитај повеќе »

Scroll to Top