ајкули

Научници следеа мрша од кит и наидоа на гнездо на џиновски ајкули во океанот

Истражувачката подморница „Сината планета 2“ следела мрша од кит која некое време лебдела на површината на Атлантскиот Океан и наишла на група ајкули. Кога научниците …

Научници следеа мрша од кит и наидоа на гнездо на џиновски ајкули во океанот Прочитај повеќе »

Снимил три ајкули на улиците на Мајами по ураганот

Една од снимките кои биле направени за време на случувањата во САД кои настапија по ураганот во овој дел од планетата предизвика огромно внимание на …

Снимил три ајкули на улиците на Мајами по ураганот Прочитај повеќе »

Базен полн со мртви и живи ајкули и со морски кучиња – њујоршката полиција наиде на хорор

Полицијата во Њујорк не можела ниту на сон да поверува во она што го открила во подрумот на една куќа. Имено, во подрумот имало базен …

Базен полн со мртви и живи ајкули и со морски кучиња – њујоршката полиција наиде на хорор Прочитај повеќе »

Scroll to Top