Научници следеа мрша од кит и наидоа на гнездо на џиновски ајкули во океанот

By
Истражувачката подморница „Сината планета 2“ следела мрша од кит која некое време лебдела на површината на Атлантскиот Океан и наишла на група ајкули.

Кога научниците стигнале до длабочина од 750 метри на која телото на китот потонал, затекле голем број огромни ајкули од типот Hexanchus griseus, кои може да пораснат и до осум метри.

Поради големата конкуренција, морските кучиња станаа агресивни и се напаѓаа меѓу себе, но не беа претерано среќни ни поради фактот што во близина имаше подморница полна со истражувачи.

На научниците не им било сеедно, но ајкулите бргу сфатиле дека подморницата не им претставува конкуренција и продолжиле по својот пат.

Видете го видеото:

Ќе ви се допадне

AnimeDao: Shadow Skill: Eigi anime episode 26 online free at https://animedao.nl anime stream

Watch Haré+Guu Episode 26

Watch AKB0048: Next Stage (Dub) Episode 13

Website https://wcostream.cc: Watch Neon Genesis Evangelion wcostream Episode 26 paw patrol wcostream

Facebook: https://www.facebook.com/gogoanimebe/

Torgi gov: https://www.torgi.gov.ru/forum/user/profile/1446924.page