Базен полн со мртви и живи ајкули и со морски кучиња – њујоршката полиција наиде на хорор

By

Полицијата во Њујорк не можела ниту на сон да поверува во она што го открила во подрумот на една куќа.

Имено, во подрумот имало базен полн со ајкули, поточно седум живи и три мртви, како и морски кучиња долги 15 метри.

Тие биле префрлени во аквариум на Лонг Ајленд.

„Сè уште се млади и по нивната должина претпоставуваме дека имаат до две или три години. Нивната здравствена состојба е добра, јадат добро и се под постојана контрола од страна на нашиот персонал“, изјави Дарлин Пунтило, работничка во аквариумот.

Друштвото за заштита на животните се сомневало и пријавило дека сопственикот на домот нелегално ги затворил и држел дивите животни. Нивните сомнежни се покажале како точни.

Ќе ви се допадне

Website https://animekisa.in: Watch MFKZ (Dub) animekisa Episode Full anime stream

Watch Kuro ga Ita Natsu Episode Full

AnimeFreak: Dogeza de Tanondemita: Isekai-hen anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime freaks website

WCOStream: Mushi-Shi (Dub) anime episode 26 online free at https://wcostream.cc mickey and the roadster racers wcostream

Mymediads: https://mymediads.com/profiles/63946

Gab: https://gab.com/kissanimemx