академија пандев

Александар Васоски е нов тренер на Академија Пандев

Поранешниот тренер на „Вардар“, Александар Васоски, денеска потпиша за тимот на Академија Пандев. Тој денес пристигна во Струмица каде го потпиша договорот со македонскиот прволигаш. …

Александар Васоски е нов тренер на Академија Пандев Прочитај повеќе »

Столе Стојчевски ќе игра за Пандев

Фудбалерот Столе Стојчевски денеска потпиша двегодишен договор со „Академија Пандев“, клуб на македонскиот репрезентативец Горан Пандев. „Среќен сум што ќе играм за ‘Академија Пандев’. Знам …

Столе Стојчевски ќе игра за Пандев Прочитај повеќе »

Scroll to Top