актерки

(ВИДЕО) Светот во шок! – Почина една од најубавите светски актерки

Француската актерка Жана Моро (89) е пронајдена мртва во својот стан во Париз. Една од најголемите филмски ѕвезди во последните шеесет години, кога многумина ја …

(ВИДЕО) Светот во шок! – Почина една од најубавите светски актерки Прочитај повеќе »

Scroll to Top