Алборг

Ракометарот Микел Хансен објави дека ја прекинува кариерата на неодредено време

Еден од најдобрите светски ракометари, Микел Хансен објави дека ја прекинува кариерата на неодредено време, поради тоа што страдал од стрес. „Ова беше тешка година …

Ракометарот Микел Хансен објави дека ја прекинува кариерата на неодредено време Прочитај повеќе »

Тимур Дибиров трет на листата на најдобри стрелци во историјата на ЛШ

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров, со синоќешните шест гола против Алборг стана третиот најдобар стрелец во историјата на Лигата на шампионите. Русинот сега има постигнато …

Тимур Дибиров трет на листата на најдобри стрелци во историјата на ЛШ Прочитај повеќе »

Scroll to Top