Алекса Перовиќ

Победникот на “Ѕвездите на Гранд“ стана татко

Ланскиот победник на „Ѕвездите на Гранд“, Алекса Перовиќ стана татко. Неговата сопруга Милица се породи со нивната ќерка, која го доби името Луна. Пејачот радосната …

Победникот на “Ѕвездите на Гранд“ стана татко Прочитај повеќе »

(Фото) Се ожени Алекса, победникот на „Ѕвездите на гранд“

Младиот српски пејач Алекса Перовиќ се ожени со Милица Пајчин, со која чека бебе. 21-годишниот Алекса и Милица не правеле свадба, туку склучиле цивилен брак …

(Фото) Се ожени Алекса, победникот на „Ѕвездите на гранд“ Прочитај повеќе »

ВИДЕО: Ристе Ристески потврди дека победата на Алекса Перовиќ е наместена?!

Во големото грандиозно финале на 11-тата сезона по ред на „Ѕвездите на Гранд“ победија Ристе Ристески (од публиката, со повеќе од 76.000 смс гласови) и …

ВИДЕО: Ристе Ристески потврди дека победата на Алекса Перовиќ е наместена?! Прочитај повеќе »

Scroll to Top