Александра Илиевска

(Фото) Љубов и сонце е сè што ни треба: Александра од „Брза кујна“ во парк со бебето

Поранешната водителката на кулинарското шоу „Брза кујна“, Александра Илиевска, го искористи убавото време пред неколку дена да се прошета во Градскиот парк во Скопје со …

(Фото) Љубов и сонце е сè што ни треба: Александра од „Брза кујна“ во парк со бебето Прочитај повеќе »

(Фото) Годишнина од брак и роденден: Две прослави за Александра од „Брза кујна“

Водителката од кулинарското шоу „Брза кујна“, Александра Илиевска, го прослави својот роденден. „Само смирено, ова е мојот 35. роденден“, напиша таа на „Инстаграм“. Водителката го …

(Фото) Годишнина од брак и роденден: Две прослави за Александра од „Брза кујна“ Прочитај повеќе »

(Видео) „Ќе ми го јадеш комплетно“ ѝ рече готвачот на водителката на „Брза кујна“

Во вчерашната емисија на „Брза кујна“ водителката Александра Илиевска и мастер-шефот Марк де Јонг имаа недоразбирање околу боранијата, па муабетот среде емисија заврши си непристоен …

(Видео) „Ќе ми го јадеш комплетно“ ѝ рече готвачот на водителката на „Брза кујна“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top