Ален Хасановиќ

(Видео) Ален Хасановиќ ја бендиса Антонела

Ексклузивецот на „Гранд продукција“ и поранешен победник на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, Ален Хасановиќ, ја промовира новата песна „Судбина то зна“. За песната Ален сними …

(Видео) Ален Хасановиќ ја бендиса Антонела Прочитај повеќе »

Со новата песна Ален Хасановиќ заработи илјадници евра

Моментално најбукираниот македонски изведувач, Ален Хасановиќ пред само две недели ја промовираше својата најнова песна насловена како „Волим те“, а веќе почна одлично да заработува …

Со новата песна Ален Хасановиќ заработи илјадници евра Прочитај повеќе »

БАЛКАНОТ ГОРИ: Ален Хасановиќ има вистински летен хит во брз и модерен ритам!

Популарниот македонски пејач и ексклузивец на продукцијата „Гранд“, Ален Хасановиќ вчеравечер им подготви вистинско изненадување на своите фанови со објавување на летен хит насловен како …

БАЛКАНОТ ГОРИ: Ален Хасановиќ има вистински летен хит во брз и модерен ритам! Прочитај повеќе »

МАМА АЗРА ГО ИЗДАДЕ: Ова е новата љубов на Ален Хасановиќ!

Популарниот пејач чија кариера вртоглаво расте, Ален Хасановиќ досега умешно го криеше својот приватен живот од очите на јавноста, но неговата мајка случајно го издаде. …

МАМА АЗРА ГО ИЗДАДЕ: Ова е новата љубов на Ален Хасановиќ! Прочитај повеќе »

САМО НЕГО ТОА МУ УСПЕВА: Ален Хасановиќ ќе одржи концерт во најелитниот клуб во Германија!

Миленикот на македонската публика, Ален Хасановиќ на својот Фејсбук профил објави дел од набиената агенда на настапи, свирки и концерти за наредниот период. Скопје, Битола, …

САМО НЕГО ТОА МУ УСПЕВА: Ален Хасановиќ ќе одржи концерт во најелитниот клуб во Германија! Прочитај повеќе »

Scroll to Top