американски

Американски научници го открија официјалниот датум за крајот на светот!

Американски и британски научници издадоа за Националната академија на науки на САД, официјално соопштение за тоа кога животот на Земјата ќе стане неповолен за човекот …

Американски научници го открија официјалниот датум за крајот на светот! Прочитај повеќе »

(Видео) Мистериозна огнена топка прелета над шест американски држави

Метеор кој прелета над Мичиген предизвика земјотрес во тоа подрачје со јачина од два степена според Рихтеровата скала. Експертите наведуваат дека светлината што се појавила …

(Видео) Мистериозна огнена топка прелета над шест американски држави Прочитај повеќе »

Мајк Тајсон: Хилари Клинтон е најплоден американски сериски убиец

Хилари Клинтон е дел од семејство криминалци кои оставија трага од десeтици мртви тела во својата крволочна потрага по моќ, вели Мајк Тајсон, кој пред …

Мајк Тајсон: Хилари Клинтон е најплоден американски сериски убиец Прочитај повеќе »

Путин прогласи 9 американски мејнстрим медиуми во Русија за странски агенти

Девет медиуми се регистрирани како странски агенти од страна на Министерството за правосудство на Русија, во склоп со неодамна донесениот закон. Заоконот доаѓа како одговор …

Путин прогласи 9 американски мејнстрим медиуми во Русија за странски агенти Прочитај повеќе »

Најголемиот американски трговски синџир „Валмарт“ обвинет за финансирање на севернокорејската нуклеарна програма

Американската компанија „Валмарт“ е обвинета дека продавала морски плодови и лосос преработени во една кинеска компанија, која вработила Севернокорејци, а сега им забранува на своите …

Најголемиот американски трговски синџир „Валмарт“ обвинет за финансирање на севернокорејската нуклеарна програма Прочитај повеќе »

Познатиот американски рапер Нели уапсен поради силување!

Познатиот американски рапер Нели е уапсен поради силување. Како што пренесуваат светските медиуми, 42 годишна жена го обвинила дека сексуално ја нападнал во автобус во …

Познатиот американски рапер Нели уапсен поради силување! Прочитај повеќе »

Американски полицаец за секунда го решава случајот со пијаницата на улица

Брутална реакција по апсењето, едноставно, не смеете да пиете алкохол, не смее да се види што пиете, а камоли да се обидете да дадете отпор …

Американски полицаец за секунда го решава случајот со пијаницата на улица Прочитај повеќе »

Американски рапер сака да докаже дека Земјата е во форма на диск

На крајот на мрачниот среден век големите географски откритија ја откриле вистината дека Земјата е тркалезна, по што морепловците повеќе не се плашеле дека ќе …

Американски рапер сака да докаже дека Земјата е во форма на диск Прочитај повеќе »

Вака Русија одговори на новите американски санкции – Го отфрли доларот

По новите санкции против Русија, кои претседателот Доналд Трамп ги потпиша минатата недела, Москва одговори во понеделникот дека Русија ќе ја забрза работата на намалување …

Вака Русија одговори на новите американски санкции – Го отфрли доларот Прочитај повеќе »

Scroll to Top