ареа

Ареа со рок концерт за паметење на Пиволенд, пред скопјани порачаа: Да пееме и да ја славиме љубовта

Рок журка направија Ареа вчеравечер на скопскиот Пиволенд. Публиката се потсети на старите добри хитови кои добро одеа со ладно пиво. На градскиот плоштад со собраа …

Ареа со рок концерт за паметење на Пиволенд, пред скопјани порачаа: Да пееме и да ја славиме љубовта Прочитај повеќе »

(Видео) Бодибилдер-шампионката Катерина Попева во новиот спот на „Ареа“

Гостиварскиот рок-бенд „Ареа“ ја промовира новата песна „Јаве или сон“. Спотот е во режија на Александар Ристовски-Принц, кој исто така се потпишува и како снимател …

(Видео) Бодибилдер-шампионката Катерина Попева во новиот спот на „Ареа“ Прочитај повеќе »

Ружица Ареа: Не му дојдов на Ивица на првиот состанок

Кога во 1991 година Ивица и Ружица Брчиоски го формираа рок-бендот „Ареа“ не ни помислуваа дека нивната кариера ќе трае речиси 30 години. „Ние во …

Ружица Ареа: Не му дојдов на Ивица на првиот состанок Прочитај повеќе »

(Видео) По пет години „Ареа“ има нова песна

Пет години откако ја промовираа песната „Запознај ме“, рок-бендот „Ареа“ има нова песна, „Зрак“. За песната со електронски звук, музиката и аранжманот  ги направи Ивица …

(Видео) По пет години „Ареа“ има нова песна Прочитај повеќе »

Scroll to Top