Аватар

Новиот „Аватар“ на Џејмс Камерон заработи над милијарда долари за 12 дена

Откако се појави во кината, новиот филм „Аватар 2: Патот на водата“, заработи милијарда долари за само 12 дена. Откако почна да се прикажува од …

Новиот „Аватар“ на Џејмс Камерон заработи над милијарда долари за 12 дена Прочитај повеќе »

Кејт Винслет го сруши рекордот на Том Круз во каскадерски способности

Актерката Кејт Винслет за време на снимањето на продолжението на „Аватар“ останала седум минути и триесет секунди во вода, подолго отколку што успеал Том Круз …

Кејт Винслет го сруши рекордот на Том Круз во каскадерски способности Прочитај повеќе »

Новиот „Аватар“ на Џејмс Камерон ќе биде еден од најскапите филмови

Новиот филм „Avatar: The Way Of Water, на режисерот Џејмс Камерон, ќе биде еден од најскапите во историјата, пренесе The Hollywood Reporteru. Буџетот се проценува …

Новиот „Аватар“ на Џејмс Камерон ќе биде еден од најскапите филмови Прочитај повеќе »

Scroll to Top